Z życia kierowcy… Wśród…

Z życia kierowcy…

Wśród zawodowych kierowców pędzących swoimi wielkimi maszynami przez szosy całego świata istnieją dwa typy. Jedni to ludzie o mocnych charakterach, twardziele…ludzie żonaci, mający dzieci i chcący zapewnić im jakiś normalny byt czy odrobinę luksusu własnym kosztem. Kosztem swojego życia, kosztem rozłąki z rodziną, kosztem swojego zdrowia i niejednokrotnie życia chcą, aby ich rodziny będące w domu na miejscu miały chociaż finansowy spokój. Czy to jest poświęcenie??? Zdecydowanie tak.

Praca kierowcy to duże obciążenie psychiczne, są zdani sami na siebie na załadunkach i rozładunkach. Ich dysponenci na koniec swojej pracy zazwyczaj wyłączają telefony i prowadzą swoje normalne życie. Mało tego kierowca wszędzie traktowany jest jak zło konieczne, piąte koło u wozu. Tylko dlaczego? Czy oni są czemuś winni? Wykonują jedną z najniebezpieczniejszych prac na ziemi. Gdy ty śpisz oni walczą z czasem, żeby twój posiłek był dostarczony na czas do sklepu lub wiozą towar do twojej firmy żebyś ty mógł od rana spokojnie pracować, albo wiozą paczki do twojej poczty, aby twoje dzieci na czas otrzymały prezent…a ty masz czelność na autostradzie go otrąbić, wyhamować, zwyzywać od najgorszych…od np. brudasów. Masz czelność wygonić go ze strefy przemysłowej, bo nie podoba Ci się, że zasłania Ci widok z okna!!! Masz czelność nie przyjąć od niego towaru pół godziny przed końcem pracy w piątek i nie interesuje Cię, że uwaliłeś go na weekend i on nie zobaczy swoich dzieci, żony, Tobie nie chciało się poświęcić te 15 minut więcej…

To są prawdziwi twardziele. Zawodowy kierowca wie, że w przypadku braku możliwości manewru przy zderzeniu czołowym zjedzie drogi ryzykując swoim życiem żebyś TY PRZEŻYŁ!!! A mógł przejść po Tobie jak po większej dziurze. Z Ciebie nie zostałoby z pewnością nic, on by przeżył…ale ma świadomość, że ty w zderzeniu z 40 tonami nie ma żadnych szans i wybiera mniejsze zło. Czy warto ich szanować? Czy to napewno zło konieczne??? Pomyśl sam, pomyśl ile rzeczy w Twoim spokojnym, beztroskim życiu jest zależnych od transportu drogowego. Kierowcy sobie w czasie świąt życzą tyle samo powrotów co wyjazdów. Pamiętajmy o nich nie tylko w tym świątecznym okresie.

Szerokiej panowie

#przemyslenia #pracbaza #bekaztransa