#uk #pracbaza #gorzkiezale…

#uk #pracbaza #gorzkiezale #puakupuaku

Podzielę się z Wami obecną sytuacją z pracy.
Firma, w której pracuję postanowiła w marcu obniżyć wszystkim pracownikom wypłatę o 20% na trzy miesiące a CEO i jego ziomale powiedzieli, że oni sobie obniżyli o 50% na trzy miesiące.

700 osób z 3000 zatrudnionych zostało wysłane na postojowe/furlough (płatne 80%).

Musieliśmy podpisac zgodę na obniżenie pensji, 98% podpisało a 2%, które nie podpisały zostały uwzględnione w e-mailu od CEO, że działają na przekór i że im też obcieli pensje nawet bez ich zgody xD. Pogooglowalem i jest to nielegalne i firma mogła ich zwolnić ale tego nie zrobiła, ciekawa sprawa.

Teraz od czerwca pracujemy na wypłacie 90% także w końcu na lepszej niż 700 osób, które nie pracuje a dostaje 80% tak jak my pracujacy.

Jednak to za mało i firma postanowiła, że zwolni około 460 osób, pewna część 31 lipca i resztę 31 sierpnia.

Ciekawe, bo CEO powiedział, że za rok będziemy w lepszej sytuacji niż przed koronawirusem, może ci co się ostaną dostaną jakąś podwyżkę, kto wie.

CEO wielki kibic Chelsea powiedzial, że wyjdziemy z tego kryzysu zwycięsko tak jak Chelsea pokonala Manchester City w jakimś tam meczu po golu Franka Lamparda, szkoda tylko, że mecz, który CEO przytoczył zakończył się remisem xD.

Teraz zwalniają 460 osób aby za około 5 miesięcy musieć zatrudnić około 350 jak nie więcej, bo obroty i zapotrzebowanie wzrośnie.

To tyle, pozdrawiam ( ͡º ͜ʖ͡º)