Podejmuję próbę wytłumaczenia kilku zagadnień związanych z tolerowaniem geometrycznym (GD&T)
Druga część materiału dotyczącego wymiarowania obejmy przy wykorzystaniu tolerancji geometrycznych wg standardu GD&T. Staram się obrazowo wytłumaczyć przykładowy sposób wymiarowania oraz w jaki sposób oznaczone tolerancje interpretować i oznaczyć na rysunku detalu. Zdaję sobie sprawę, że umiejętność prawidłowego wykorzystania tolerowania geometrycznego to jedno, a umiejętność wytłumaczenia znaczenia poszczególnych tolerancji to drugie, ale mimo wszystko podejmuję taką próbę i tym razem jak nigdy proszę o ostrożność.
Jeżeli przedstawiony materiał będzie problematyczny w zrozumieniu, albo będzie powodem dodatkowych wątpliwości postaram się je rozwiązać. Po Waszej ocenie i uwagach zastanowię się czy w przyszłości podejmować tego rodzaju materiały, dlatego zalecam podejść do materiału z uwagą i czujnością. No i oczywiście zachęcam do skorzystania z fachowej literatury.
Zapraszam: [#131] Przykład tolerowania geometrycznego – GD&T. Rysunek płaski w SolidWorks
#inzynierprogramista #cad #solidworks #inventor #catia #nx #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #rysunek #rysunektechniczny #rysujzwykopem #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu